nadace leontinkaArchiv novinek / blog

Run Tour v Ústí nad Labem - již tuto sobotu

0

V sobotu 26. května odstartuje v pořadí již třetí závod amatérského běžeckého seriálu Run Tour a zrakově postižení běžci z Nadace Leontinka nebudou chybět.

Závodů na 5 a 10 km se v Ústí nad Labem zúčastní celkem 10 zrakově postižených sportovců. Všechny na trati doprovodí zkušení traséři. Nejen závodníci, ale také všichni fanoušci, budou moci opět využít služeb masérského stanu České pojišťovny a Nadace Leontinka a užít si krátkou sportovní masáž zdarma před nebo po závodě. Naši zrakově postižení maséři se na vás již těší!

Vltava Run 2018 12. a 13. května poběžíme ze Šumavy do Prahy

22

Už jen jeden den nás dělí od startu extrémního dálkového závodu Vltava Run 2018. Již počtvrté poběží ze Šumavy do Prahy také tým Nadace Leontinka. 12 běžců se zrakovým postižením a 12 odvážných trasérů poměří své síly s dalšími 299 týmy zdravých běžců na trati dlouhé 360 km. Startujeme v sobotu ve 4.40 hod.!

Od nevidim do nevidim - již zítra! 21.4. Stříbrná Skalice

30

V sobotu 21. dubna se ve Stříbrné Skalici uskuteční běžecký závod Od nevidim do nevidim, který pořádá nevidomý horolezec a náš kamarád Honza Říha. Přestože je Honza sám nevidomý, běhá, leze po horách a navíc zvládá pořádat závod s již několikaletou tradicí, na který se sjíždí stále více milovníků běhu v přírodě.

Závod navíc vždy pomáhá, celý výtěžek jde na pomoc konkrétnímu člověku. Letos je tím "človíčkem" pětiletý Lukášek, který trpí vzácnou vrozenou vadou a má velmi omezený pohyb. Výtěžek ze startovného letošního Od nevidim pomůže uhradit Lukáškovi pobyt v rehabilitačním centru Hájek.

Závod poběží také několik běžců se zrakovým postižením, kteří se společně s Honzou za necelý měsíc zúčastní extrémního dálkového závodu Vltava Run a to v týmu Nadace Leontinka.

Přijďte se zítra také proběhnout a pomoct dobré věci!

Novinky na starém webu

projekty nadace

 
nevidomý svět v nemocnici technika
sport ranná péče hudba
ve škole partneři stipendium
osobní asistence

Další novinky

Run Tour v Ústí nad Labem - již tuto sobotu

0

V sobotu 26. května odstartuje v pořadí již třetí závod amatérského běžeckého seriálu Run Tour a zrakově postižení běž…

více >

Vltava Run 2018 12. a 13. května poběžíme ze Šumavy do Prahy

22

Už jen jeden den nás dělí od startu extrémního dálkového závodu Vltava Run 2018. Již počtvrté poběží ze Šumavy do Prahy …

více >

Pomoc zrakově postiženým: Nadace Leontinka vyhlašuje grantové řízení

1

více >

archiv novinek >
Hlavní partneři