nadace leontinkaS Leontinkou kolem světa za pomocí nevidomým rodičům a jejich dětem

13.5.2021

Vydejte se s Leontinkou kolem světa a cestou podpořte nevidomé rodiče a jejich děti! Navštívíme společně více než 30 úžasných míst na naší planetě, cíl cesty je ale jediný - finančně podpořit program, který pomáhá s přípravou do školy dětem nevidomých rodičů, aby mohly ve škole zažívat stejné úspěchy jako jejich spolužáci! 

Napadlo Vás někdy, jaké to je, být rodičem, který vůbec nevidí nebo má jiné těžké postižení zraku? A jak může vypadat příprava do školy třeba takového prvňáčka, který se učí číst a psát, ale jeho rodiče mu nemůžou říct, jestli to, co napsal, je správně, nebo zkontrolovat, jestli mu písmenka neutíkají pryč z řádku?

I když nevidomí a těžce zrakově postižení rodiče zvládnou mnohem více, než byste možná čekali, jsou některé činnosti, které se bez zrakové kontroly neobejdou. Proto v minulém roce vznikl v organizaci Okamžik program, Podpora nevidomých rodičů při vzdělávání dětí, který pomáhá dětem nevidomých rodičů se školní přípravou. Už teď jeho služeb zdarma využívá 8 rodin a další přibývají. Pro své další fungování a rozšiřování svých služeb ale potřebuje finanční podporu.

Proto jsme v Nadaci Leontinka odstartovali dárcovskou výzvu, S Leontinkou kolem světa, kterou chceme podpořit tento program. Každý účastník, který svým startovným přispěje na další fungování programu, se s námi zároveň vydá na jedinečnou cestu kolem světa. Společně navštívíme více než 30 úžasných míst na všech 7 kontinentech a o každém navštíveném místě se dozvíme něco zajímavého "z první ruky" od našich 9 cestovatelů-průvodců, kteří místo sami navštívili.

Pro koho je naše výzva určena? Pro všechny běžce, cyklisty a chodce, kteří svým pohybem rádi přispějou na dobrou věc! Zapojit se ale mohou i všichni "nesportovci", kterým záleží na tom, aby i děti nevidomých rodičů mohly zažívat ve škole úspěch!

Zapojit do výzvy se můžete přímo ZDE!

Přejeme Vám hodně radosti z pohybu, pomoci i z objevování krásných míst naší planety!

Šťastnou cestu!

 

projekty nadace

 
nevidomý svět v nemocnici technika
sport ranná péče hudba
ve škole partneři stipendium
osobní asistence

Další novinky

SWEET SIXTEEN - 16. narozeniny LEONTINKY oslavíme 23.9. v Jazz Docku

0

16. NAROZENINY NADACE LEONTINKA SE BLÍŽÍ Ve čtvrtek 23. září oslavíme v pražském klubu Jazz Dock krásné 16. narozeniny.…

více >

Vltava Run 2021 je ZA NÁMI - 6. účast štafety Nadace Leontinka

0

ÚSPĚŠNĚ JSME DOKONČILI VLTAVA RUN 2021. V sobotu 11.9. v 5 hodin ráno jsme vyběhli na trasu dlouhou 360 km ze Šumavy do…

více >

Běžíme na jih - RunTour České Budějovice již v sobotu 31. července

0

V sobotu 31. července se společně s RunTour přesouváme na jih Čech, do historického centra Českých Budějovic, kde se naš…

více >

archiv novinek >
Hlavní partneři