nadace leontinka72 asistenčních pejsků

28.11.2018

Nadace Leontinka od roku 2008  spolu s Českou pojišťovnou a pomocí dalších fyzických osob a subjektů finančně podporuje výcvik asistenčních a signálních psů. 

Výcvik byl podpořen pro klienty výcvikových středisek Pomocné tlapky, Helppes, Pestrá společnost či Pes pro Tebe. Asistenční psi jsou vybírání dle potřeb jednotllivých klientůa jsou brány v úvahu i jejich zájmy, aktivity. také vybraný pes musí být stejně jako klient "naladěn"- jsou brány jeho vlatnosti, fyzické možnosti a povaha.

V roce 2017 akce Storm baletu v Plzni napomohl výcviku pejska pro Honzu V., který trpí  Duchennovou svalovou dystrofií.  Při této genecké chorobě postupně ochabují svaly, nejprve kosterní, pak dýchací a nakonec srdce, zatím pro ni nebyl bohužel nalezen lék. Pejsek Honzíkovi pomůže zmírnit průběh nemoci, bude mu oporou i věrným kamarádem. Výcvik asistenčního psa se pohybuje kolem 200.000 Kč.

projekty nadace

 
nevidomý svět v nemocnici technika
sport ranná péče hudba
ve škole partneři stipendium
osobní asistence

Další novinky

Vánoční jarmark v Zárybech přinesl Leontince 23.500 Kč

0

V pátek 30.11. se v obci Záryby - Martinov uskutečnil tradiční Vánoční jarmark u příležitosti rozsvícení vánočního strom…

více >

Lupa, která pomáhá v Plzni

0

více >

72 asistenčních pejsků

0

více >

archiv novinek >
Hlavní partneři