nadace leontinkaDíky Slevomatu a vám má Ondra svého asistenčního pejska!

7.9.2019

Jste skvělí! Na výcvik asistenčního pejska jste přes Slevomat přispěli 97.650 Kč!

"Sen malého Ondry? Psí kamarád. Sen asistenčního pejska Marlowa? Pomáhat Ondrovi. Pomozte jim, aby se k sobě už brzy dostali!

Tak zněla výzva, kterou jsme vypustili do světa na začátku června. Rozhodli jsme se podpořit Nadaci Leontinka, jejímž posláním je pomoc zrakově postiženým lidem, především dětem. Leontinka pomáhá i osmiletému Ondrovi, který to od narození nemá jednoduché: přišel na svět předčasně, má problémy se zrakem i sluchem a také je to kvůli ADHD malý velký neposeda, což mu způsobuje trable nejen ve škole, ale třeba i při přecházení silnice. Člověku s takovou diagnózou může obrovsky pomoct vycvičený pes, který ho dokáže ochránit před vším nebezpečím a zasáhnout, když je potřeba.

Výcvik takového pejska vyjde na částku 290.000 Kč, což opravdu není málo. Proto jsme si dali menší cíl: chtěli jsme pro Ondru a jeho nového kamaráda, asistenčního pejska Marlowa, vybrat pro začátek 50.000 Kč. Díky vaší pomoci jsme tuto sumu vybrali za neuvěřitelných 10 dní! A za celou dobu, kdy crowfundingová nabídka na Slevomatu běžela (7. 6.–31. 8. 2019), se pak vybrala částka 97.650 Kč!

Za celý Slevomat, Nadaci Leontinka, Ondru i Ondrovy rodiče vám chceme touto cestou poděkovat a zároveň předat důležité info: Ondra a Marlowe už jsou nerozlučná dvojka, probíhá první secvičování (jde zejména o pokyny „chodník“ – což znamená, že pejsek nesmí páníčka za žádnou cenu pustit do silnice, „stop“, „k noze“ a podobně). Podívejte se sami, jak to Marlowovi jde!

https://www.youtube.com/watch?v=3KS_K8caxtU

Jak se vybírá asistenční pes?

Pes musí být povahově vzorný, nesmí se bát třeba v davu lidí nebo v autobuse a nesmí jednat zkratovitě. Náročná je i jeho výchova. „Výcvik se liší podle toho, jakému klientovi má pes pomáhat,“ líčí Tereza Podzimková z Nadace Leontinka. „Kromě jiného umí třeba podávat věci, zavírat a otevírat dveře, pomoci s oblékáním, přivolat pomoc… A v neposlední řadě je to skvělý terapeut,“ dodává."

Zdroj: Slevomat https://www.slevomat.cz/magazin/1136-jste-skveli-na-vycvik-asistencniho-pejska-jste-prispeli-97-650-kc

projekty nadace

 
nevidomý svět v nemocnici technika
sport ranná péče hudba
ve škole partneři stipendium
osobní asistence

Další novinky

Kontrastní roušky stimulují zrak miminek

0

více >

COVID–19: Pomoc klientům se zrakovým postižením a rodinám v nouzi

0

více >

Rekord zrakově postižených běžkařů na Jizerské 50!

0

více >

archiv novinek >
Hlavní partneři