nadace leontinkaJubilejní Jizerská 50 se zrakově postiženými běžkaři!

28.1.2019

 

 

Poprvé v roce 2008 dostala Nadace Leontinka nápad zkusit běžecké lyžování zpřístupnit i závodníkům, kteří na stopu nevidí a orientují se hlavně podle sluchových nebo hmatových vjemů...

Díky pořadateli RAUL je to letos již naše DESÁTÁ SPOLEČNÁ ZIMA NA JIZERSKÉ 50!

52. ročníku ČEZ Jizerské 50 se zúčastnily téměř tři desítky zrakově postižených běžkařů ve věku od 8 do 52 let. Nadaci Leontinka reprezentovali jak v závodech dětských, tak i v těch náročnějších na 10 a 25 km nebo při firemní štafetě.

Do hlavního závodu na 50 km spolu se svými traséry nastoupili 4 ostřílení harcovníci a první dvojice Honza+Honza dojela do cíle v krásném čase 4 h 0 min 12 s.
Firemní štafeta Leontinky se zase umístila na pěkném 32. místě z 58 s celkovým zlepšením času o minutu oproti loňskému ročníku.

Novinkou byly benefiční perníkové medaile, které si na stánku Nadace Leontinka mohli od pátku do neděle zakoupit kolemjdoucí i fanoušci a podpořit tak každoroční účast zrakově postižených závodníků, kterým nadace zajišťuje ubytování se stravou, zázemí nebo startovné.
Všechny zrakově postižené a jejich traséry na trati šlo spolehlivě rozpoznat díky tradičním žlutým vestičkám.

Všem partnerům, fanouškům i ostatním závodníkům na trati děkujeme za pomoc a respekt pro naše nevidomé běžkaře. Stojí to za to!

projekty nadace

 
nevidomý svět v nemocnici technika
sport ranná péče hudba
ve škole partneři stipendium
osobní asistence

Další novinky

Plavecký úspěch nevidomého Davídka

0

více >

RunTour v krásném ostravském areálu Dolních Vítkovic

0

více >

Slevomat: Složme se Ondrovi na výcvik asistenčního pejska

0

více >

archiv novinek >
Hlavní partneři