nadace leontinkaKdyž pomoc míří kam má

5.2.2018

Až z Finska k nám doputovala laserová zvuková puška, se kterou budou moci zrakově postižení trénovat na biatlon! Díky příspěvku Nadace Leontinka má odteď spolek Jeden na jednoho (jako jediný certifikovaný v ČR) možnost střílet na terč zaměřováním laserového paprsku z pušky a propagovat tento skvělý paralympijský sport i mezi zdravými.

Jak to funguje?

Nevidomý má na hlavě sluchátka, v nichž se ozývá tón – jeho intenzita a výška se odvíjí od toho, jak blízko středu terče je paprsek namířen. Když se zdá, že tón dosáhl svého maxima, nevidomý vystřelí a poté se dozví, kolik bodů za přesnost nasbíral.

Pro vidící i nevidící je zpočátku obtížné vůbec správně zamířit, než se naučí rozeznávat sluchové signály. Závodníci mají ovšem na zamíření a vystřelení pouhých pár sekund – jejich ucho tedy musí být zvlášť trénované. I díky Nadaci Martina Romana a projektu Čtení pomáhá mohla Nadace Leontinka právě k tomuto tréninku přispět.

Sledujte naše akce a třeba si zastřílíte také!

projekty nadace

 
nevidomý svět v nemocnici technika
sport ranná péče hudba
ve škole partneři stipendium
osobní asistence

Další novinky

Finále RunTour - 3.11. v Pardubicích

0

V sobotu 3. listopadu se závodem na pardubickém Dostihovém závodišti uzavře letošní ročník amatérské běžecké série RunTo…

více >

600 km poslepu: Nevidomý Ondra vyběhal přes 280.000 Kč pro malé sportovce

0

více >

RunTouráci v Praze pomůžou malému Matějovi

89

Již za deset dnů odstartuje předposlední z letošní série amatérských běžeckých závodů RunTour a jako již tradičně se pod…

více >

archiv novinek >
Hlavní partneři