nadace leontinkaNa RunTour v Olomouci padaly osobní rekordy

19.8.2020

Letošní zpožděná RunToura je za polovinou. V sobotu 15.8. jsme absovovali čtvrtý závod letošní série a zrakově postižení běžci z Nadace Leontinka na startu nechyběli, dokonce padaly i osobní rekordy.

V Olomouci vyběhlo celkem šest běžců s různým stupněm postižení zraku, přičemž tomu nejmladšímu Mikuláškovi byly teprve necelé čtyři roky. Na závod Mikuláška doprovodili i jeho dva bráškové a kočárek "poháněla" sympatická maminka.

Skvělé výkony podali také naši dva ostřílení závodníci Luboš Vachutka a Jirka Šmolka, kteří si oba v Olomouci zaběhli osobní rekord.

Tomáš J. si v Olomouci vyzkoušel běh se dvěma traséry a nakonec se taková spolupráce ukázala jako úspěšná a celá trojice doběhla do cíle s úsměvem na tváři. Jeden z trasérů(Michal) po celý závod "prorážel" cestu, když chtěl Tomáš předbíhat a druhý trasér (také Michal, aby se to nepletlo:o) měl v cíli dostatek sil, aby zachytil Tomášův závěrečný sprint.

Velmi děkujeme za skvělou spolupráci s kolegyněmi ze Střediska rané péče Olomouc Irenou a Dančou, které nám pomáhaly v nadačním stánku a zapůjčiliy nám vnitřní vybavení.

Příští RunTour zavítá poprvé do lázeňského města Karlovy Vary a my rozhodně nebudeme chybět!

Děkujeme všem a těšíme se na setkání ve Varech:o)

 

 

projekty nadace

 
nevidomý svět v nemocnici technika
sport ranná péče hudba
ve škole partneři stipendium
osobní asistence

Další novinky

NADACE LEONTINKA SLAVÍ 15 LET!

0

více >

Cena Ď hl. m. Prahy pro MŠ Záryby

0

V úterý 15. září byly v pražské Galerii Vavrys vyhlášeny krajské Ceny Ď pro rok 2020.  Nadace Leontinka nominovala Mateř…

více >

Vltava Run 2020 nakonec bez účasti Nadace Leontinka

0

Je nám to moc líto, ale letošní Vltava Run se uskuteční bez účasti štafety Nadace Leontinka. Po pěti úspěšných ročnících…

více >

archiv novinek >
Hlavní partneři