nadace leontinka

Nadace Leontinka na RunTour v Olomouci

26.8.2013

V sobotu 24. 8. se v Olomouci, opět za účasti zrakově postižených sportovců, uskutečnil pátý závod v rámci amatérské běžecké série Česká pojišťovna Mizuno RunTour 2013. Na start kratšího závodu na 5 km se postavil Luboš Vachutka, integrovaný student 2. ročníku Středního odb. učiliště, obor zahradnictví. Lubošův výkon byl pro všechny obrovským překvapením, když doběhl na celkově 39. místě v čase 00:23:01. Podle slov maminky Luboš celé prázdniny poctivě trénoval a také to bylo na jeho výkonu vidět. Do cíle přímo dosprintoval v naprosté pohodě a se slovy, že si myslel, že mu zbývají ještě nejmíň 2 kilometry. Vzhledem k této zkušenosti Luboš vážně uvažuje o startu 14. 9. v Brně na dvojnásobné trati.

Delší závod právě na 10 km se rozhodl zaběhnout sedmatřicetiletý Aleš Příborský. On i jeho sympatická trasérka Jitka měli v cílové rovince také dostatek sil na zrychlení a doběhli s úsměvem na tváři, nadšeni z nového sportovního zážitku. Aleš Příborský se ve velké, tentokrát dokonce světové, konkurenci umístil na celkově 371. místě v čase 01:01:08. Oběma účastníkům gratulujeme ke skvělým výsledkům a přejeme ještě mnoho podobných sportovních úspěchů.

Účast zrakově postižených v sérii závodů RunTour 2013 podporuje dlouhodobý partner Nadace Leontinka, společnost Mather Activation, s.r.o. Děkujeme!