nadace leontinka



Od nevidim do nevidim - již zítra! 21.4. Stříbrná Skalice

20.4.2018

V sobotu 21. dubna se ve Stříbrné Skalici uskuteční běžecký závod Od nevidim do nevidim, který pořádá nevidomý horolezec a náš kamarád Honza Říha. Přestože je Honza sám nevidomý, běhá, leze po horách a navíc zvládá pořádat závod s již několikaletou tradicí, na který se sjíždí stále více milovníků běhu v přírodě.

Závod navíc vždy pomáhá, celý výtěžek jde na pomoc konkrétnímu člověku. Letos je tím "človíčkem" pětiletý Lukášek, který trpí vzácnou vrozenou vadou a má velmi omezený pohyb. Výtěžek ze startovného letošního Od nevidim pomůže uhradit Lukáškovi pobyt v rehabilitačním centru Hájek.

Závod poběží také několik běžců se zrakovým postižením, kteří se společně s Honzou za necelý měsíc zúčastní extrémního dálkového závodu Vltava Run a to v týmu Nadace Leontinka.

Přijďte se zítra také proběhnout a pomoct dobré věci!

projekty nadace

 
nevidomý svět v nemocnici technika
sport ranná péče hudba
ve škole partneři stipendium
osobní asistence

Další novinky

Finále RunTour - 3.11. v Pardubicích

0

V sobotu 3. listopadu se závodem na pardubickém Dostihovém závodišti uzavře letošní ročník amatérské běžecké série RunTo…

více >

600 km poslepu: Nevidomý Ondra vyběhal přes 280.000 Kč pro malé sportovce

0

více >

RunTouráci v Praze pomůžou malému Matějovi

89

Již za deset dnů odstartuje předposlední z letošní série amatérských běžeckých závodů RunTour a jako již tradičně se pod…

více >

archiv novinek >
Hlavní partneři