nadace leontinkaRunTour na pražské Ladronce - už 24. září!

24.8.2022

V sobotu 24. září se běží další díl běžeckého seriálu RunTour, tentokrát na pražské Ladronce. Na tratích v délkách 3, 5 a 10 kilometrů nebudou opět chybět ani zrakově postižení běžci z Nadace Leontinka.

V roce 2021 si na pražské Ladronce zaběhl svůj rekord náš nejlepší zrakově hendikepovaný běžec Luboš Vachutka. Trať v délce 5 kilometrů zdolal za pouhých 17 minut a 54 sekund a umístil se na skvělém 11. místě. Na trať v délce 10 km se vydal zase běžecký matador z Liberce Vlastík s trasérkou Denisou, pro kterou to byla její první trasérská zkušenost. Zvládla ji s úsměvem - a dobrá nálada nechyběla po výkonu ani Vlastíkovi, který s Leontinkou běhá už řadu let a vždy hlavně pro radost.

Běžci se zrakovým hendikepem ve žlutých vestičkách jsou i díky úžasné podpoře ze strany organizátorů součástí závodů RunTour už deset let a jsou velkou inspirací i pro "vidící" běžce. A my už jsme zvědaví, jaké zážitky a výkony nás čekají v Praze letos!

Na Ladronce nebudou opět chybět ani skvělé služby našich nevidomých a slabozrakých masérů pod vedením Marka Moflara. Sportovní nebo relaxační masáže zdarma před nebo po závodě mohou využít všichni účastníci RunTour.

Přijďte nás podpořit do našeho růžového stanu zakoupením funkčního trička, reflexního nákrčníku nebo balíčku skvělé kávy pro Leontinku, případně příspěvkem do některého z našich projektů.

Děkujeme a těšíme se na vás!

 

projekty nadace

 
nevidomý svět v nemocnici technika
sport ranná péče hudba
ve škole partneři stipendium
osobní asistence

Další novinky

Nevidomí hudebníci zahráli příznivcům Leontinky v žižkovském Atriu

0

Oslava hudby, přivítání léta a milé setkání s příznivci a podporovateli Nadace Leontinka - to byl benefiční koncert v ži…

více >

Pupa pomáhá Klárce zábavnou formou rozvíjet zrak

0

Dva roky vyvíjela Romana Chalupová a David Najbrt unikátní interaktivní vzdělávací  pomůcku pro děti se zrakovým a kombi…

více >

RunTour na pražské Ladronce - už 24. září!

0

V sobotu 24. září se běží další díl běžeckého seriálu RunTour, tentokrát na pražské Ladronce. Na tratích v délkách 3, 5 …

více >

archiv novinek >
Hlavní partneři