nadace leontinkaRunTouráci v Praze pomůžou malému Matějovi

25.9.2018

Již za deset dnů odstartuje předposlední z letošní série amatérských běžeckých závodů RunTour a jako již tradičně se podíváme na pražskou Ladronku. O pražský závod je mezi ZP běžci velký zájem a proto budete moci v sobotu 6. října na závodní trati potkat 22 běžců s různým stupněm zrakového postižení. Do dětských závodů nastoupí také tři malí nevidomí závodníci - již ostřílený runtourák Vítek (5 let), který běhá se svým tatínkem, čtyřletý Maxík, kterého znáte již z našich příběhů a také Matěj, kterému je pouze rok a půl a spolu s tatínkem se RunTour zúčastní úplně poprvé.

Matěj tprí vrozenou kataraktou pravého oka, ale je to velký bojovník. Ve spolupráci s poradkyní pražského střediska rané péče EDA se snaží rodina rozvíjet Matějovi schopnosti, stimulovat očičko a podporovat jeho psychomotorický vývoj.

Závodu se také zúčastní malá Karolínka s kombinovaným postižením, kterou poveze její tatínek ve speciálním kočárku a společně si tak "zaběhnou", stejně jako vloni, desetikilometrovou trasu.

I vy můžete přijít Matěje i jeho rodinu podpořit a svou 50 korunou ze startovného pomoci i dalším zrakově postiženým dětem. Děkujeme a těšíme se na vás!

RunTour - má smysl běžet:o)

A ještě něco navíc ..... V našem oranžovém stanu jsme pro vás připravili workshop

UDĚLEJ KROK DO TMY!

- přijďte si v sobotu na Ladronku vyzkoušet třeba připravit snídani nebo najít ponožky poslepu

projekty nadace

 
nevidomý svět v nemocnici technika
sport ranná péče hudba
ve škole partneři stipendium
osobní asistence

Další novinky

Finále RunTour - 3.11. v Pardubicích

0

V sobotu 3. listopadu se závodem na pardubickém Dostihovém závodišti uzavře letošní ročník amatérské běžecké série RunTo…

více >

600 km poslepu: Nevidomý Ondra vyběhal přes 280.000 Kč pro malé sportovce

0

více >

RunTouráci v Praze pomůžou malému Matějovi

89

Již za deset dnů odstartuje předposlední z letošní série amatérských běžeckých závodů RunTour a jako již tradičně se pod…

více >

archiv novinek >
Hlavní partneři