nadace leontinkaStipendium Leontinka

Dlouhodobá podpora sociálně slabých studentů Deylovy konzervatoře pro zrakově postižené za účelem ukončení studia a následného uplatnění v profesionálním životě. Např: pořízení hudebních nástrojů a dalších studijních pomůcek, finanční pokrytí internátu, cestovní výlohy, mimořádné výlohy související se studiem. Stipendisté jsou vybíráni ve spolupráci s pedagogy Konzervatoře Jana Deyla s přihlédnutím na sociální situaci, prospěch, případně specifické potřeby. Cílem podpory je ukončení studia a jejich následné uplatnění v profesionálním životě.

Celková podpora v rámci projektu Stipendium Leontinka v roce 2016 byla 261 782 Kč.

 

 

Ramirez Guillermo Moya (Matyáš Vlk)

36 000

Doležal Patrik

4 800

Kačerovský Robin

6 400

Jirout Tomáš

8 000

Tsendra Yevheniy

6 400

Dašková Petra

3 200

Gavlasová Kateřina

14 400

Stráník Vít

40 000

Míková Martina

24 000

Orsag Miroslav

18 000

Adamec Jan

12 000

Lesová Eva

34 000

Blažková Eva

12 800

Doskočil Arnošt

25 000

Konzervatoř Jana Deyla

6 000

 

Matyáš (*1999) je již druhým rokem žákem Gymnázia pro zrakově postižené Radlická 115. Z příspěvku si hradí ubytování na internátu, stravování a další nezbytné výdaje. Trpí albinismem, silnou oční vadou a epilepsií, která mu způsobuje záchvaty. Po jednom velkém záchvatu dokonce ztratil paměť a ve škole nepoznával některé své kamarády z dřívější doby.
Patrik (*1997)
je zrakově postižený, studuje masérství a svou praxi získává také na závodech Nadace Leontinka, kde masíruje právě doběhnuvší závodníky.
Tomáš (*1997)
je zrakově postižený a taktéž student masérství, do toho si ale troufá závodně běhat ve skvělých časech a s Nadací Leontinka se letos účastnil i náročného štafetového závodu VltavaRun.
Yevheniy (*1998)
studuje masérství a trpí zrakovou vadou. Stejně jako předchozí stipendisté i on masíruje na sportovních akcích Nadace Leontinka.
Vít (*1987)
 studuje obor viola na Konzervatoři Pardubice, jejíž vedení doporučilo udělit Vítkovi stipendium s ohledem na jeho zdravotní situaci (zrakové postižení s kombinovanou poruchou učení). Nadace Leontinka poskytla prostředky k tomu, aby se Vítek mohl i nadále věnovat svému oboru a stále se zlepšovat. V loňském roce se Vítovi povedl obrovský úspěch – byl přijat do symfonického orchestru projektu Rock meets Classic, s nímž jezdí po světě!
Martina (*1994) studuje svůj vysněný obor populární zpěv, ve kterém letos odmaturovala. Jejím žánrem je soul, jazz, ale skládá i vlastní písně a sestavuje kapelu.
Miroslav (*1989)
je těžce slabozraký, po vystudování hry na akordeon studuje druhým rokem obor ladění klavírů, jinak se věnuje zpěvu a nahrávání hudby. Jeho sociální situace je velmi tíživá, jelikož rodiče na Moravě v Karolince jsou nezaměstnaní.
Honza (*1991)
 se začal hudbě věnovat v pěti letech. Nejprve hrál na flétnu, pak eufonium, a nakonec byl přijat na Deylovu konzervatoř – obor hra na tubu, kde také úspěšně složil maturitní zkoušku, a dále pokračuje na Pražské konzervatoři. Za sebou má již sólová vystoupení s orchestrem Berg či natočení CD se slavným pražským sborem Hlahol. Kvůli svým potížím se zrakem (šeroslepost, krátkozrakost) si Honza účinkování v různých symfonických orchestrech velmi váží a Nadace Leontinka má radost, že ho může při studiích podporovat stipendiem.
Eva (*1998)
je zapálená zrakově postižená sportovkyně, která kromě školní docházky zvládá každý den trénovat a se svým trasérem na závodech s Leontinkou trhat rekordy. Závodně běhá, hraje goalball, a hlavně miluje koně.
Eva (*1994)
je prakticky nevidomá a studuje 6. rokem Konzervatoř Jana Deyla - hru na flétnu. Účastní se pravidelně benefičních koncertů pro Nadaci Leontinka. Letos jsme jí přispěli na účast na rozličných hudebních kurzech.

Celková podpora v rámci projektu Stipendium Leontinka v roce 2015 byla 194 840 Kč.

 

projekty nadace

 
nevidomý svět v nemocnici technika
sport ranná péče hudba
ve škole partneři stipendium
osobní asistence

Další novinky

S jarem přichází další ročník Run Tour a my nebudeme chybět!

0

Již v sobotu 30. března zahájíme závodem Run Tour v Českých Budějovicích naši oficiální běžeckou sezónu. Zatím je přihlá…

více >

Jubilejní Jizerská 50 se zrakově postiženými běžkaři!

0

   …

více >

Vánoční jarmark v Zárybech přinesl Leontince 23.500 Kč

0

V pátek 30.11. se v obci Záryby - Martinov uskutečnil tradiční Vánoční jarmark u příležitosti rozsvícení vánočního strom…

více >

archiv novinek >