Neurorehabilitace pro Aničku

Čtyřletá Anička je usměvavé sluníčko. Je to skoro zázrak po tom, čím vším si od svého narození prošla. Anička má vážné poškození mozku a potřebuje neustálou péči svých milujících rodičů. Ti s ní pravidelně jezdí na neurorehabilitace do Centra Hájek, které Aničce moc pomáhají. A my bychom jim dnes chtěli pomoci jednu tuto rehabilitaci zaplatit. Bez finanční pomoci to totiž rodina nezvládne. Připojíte se k nám?

Jmenuju se Anička a jsou mi čtyři roky. Narodila jsem se mámě a tátovi, kteří si mě moc přáli, bohužel ale o měsíc dřív, než byl plánovaný porod. Já se moc těšila, ale moje tělíčko nebylo připravené, a můj příchod na svět tak nebyl vůbec jednoduchý. Ihned mě museli lékaři resuscitovat a všichni jen doufali, že zvládnu svou první kritickou noc. Měla jsem krvácení do mozku do obou komor, které způsobilo velké poškození mozku.

První noc jsem ale zvládla a musela jsem toho zvládnout ještě mnohem víc. 5 měsíců mě krmili přes sondu, dnes už ale dokážu jíst různé přesnídávky a pít z injekční stříkačky vodu nebo čaj. Moje hlavička a ani moje oči nepracují tak, jak by měly. Vidím velmi málo, hlavně výrazné a osvětlené věci. Takže kromě tělíčka musím pořádně cvičit i svoje očička. Často mám bolesti, neudělám sama skoro nic bez pomoci rodiny, nedokážu mamince říct, co chci nebo co mě zlobí. Nemluvím. Moc ráda se ale směju. Maminka s tatínkem říkají, že jsem bojovnice a ty se nikdy nevzdávají.

Rodiče se mnou pravidelně jezdí na neurorehabilitační pobyt do centra Hájek. Tam mi pomáhají rozhýbat mé tělíčko. I když se moc snažím, je pro mě pořád dost náročné zvedat hlavičku a rozhýbat pravou stranu. Nechce se mnou moc spolupracovat, ale věřím, že i díky pravidelným terapiím to všechno jednou zvládnu.

Na uhrazení neurorehabilitačního pobytu v centru Hájek potřebuje rodina částku 89 000 korun. Každý Váš příspěvek Aničce pomůže udělat další pokroky na její nelehké cestě. Děkujeme 💕

Neurorehabilitace pro Aničku

Pomozte spolu s námi Aničce, aby mohla udělat další důležité pokroky.

Přispělo již lidí a vysbírali jsme

Po kliknutí na tlačítko “Přispět” budete přesměrováni na platformu Darujme.cz.