Pomoz Markovi stát se IronManem!

Vidí na 10 % jednoho oka. Přesto je to samostatný kluk a nadějný sportovec, který chce dokázat velkou věc: jako první člověk se zrakovým hendikepem na světě se nominovat na mistrovství světa na Havaji!

To nejhorší, co můžeš postiženému udělat, je lítost.

"To nejhorší, co můžeš postiženému udělat, je lítost. Chci si to na férovku rozdat se zdravými závodníky a inspirovat i ostatní, že to jde," říká Marek. Takhle Máru vidí olympijský vítěz David Svoboda - https://youtu.be/VZYEtccM6TY.

Co obnáší extrémní triatlon IronMan? "Musím zdolat 4 km plavání, 180 km na kole a 42 km běhu, a to v časovém limitu pod 9 hodin.
Je to náročné, a proto budu muset trénovat 5-6 hodin denně šest dní v týdnu. Hlavně ve vodě a při běhu se potřebuju absolutně spolehnout na vodiče, který se stane mýma druhýma očima."
Když přispěješ, pomůžeš Markovi stát se prvním nevidomým na světě, který se dokázal nominovat mezi zdravými soupeři!

Proč Marek potřebuje Tvou pomoc?
"I když pracuji jako masér a osobní trenér, můj sen to bohužel finančně nepokryje. Musím si zaplatit celou přípravu, pronájem dráhy v bazénu, trenéra, startovné na nominačních závodech, letenky, ubytování a další náklady... a to sám nezvládnu. Budu proto vděčný každému, kdo moje úsilí podpoří a posune mě blíž k mému snu!"

Za Nadaci Leontinka děkujeme všem, kdo pomáhají nevidomým plnit si sny.
Celý příběh Marka si můžete přečíst na tomto odkaze: https://1url.cz/@Markuvpribeh

Marka už v jeho sportovním snažení skrze Nadaci Leontinka podpořil i NF AVAST nebo zaměstnanci firmy Saint-Gobain.

Děkujeme všem dárcům!

Přispělo lidí a vysbírali jsme

Sbírka Sbírka pro Marka je ukončena.

Podívejte se na aktivní sbírky, kde je potřeba pomoci.