Leontinka a technika

I holky a kluci s vadami zraku válejí na tabletech a počítačích. Jen ty jejich musí být speciálně upravené. A to stojí hodně peněz. Tvoje příspěvky pomůžou k tomu, aby vedle IT vychytávek dostaly děti všechny pomůcky, které k učení potřebují. Patří mezi ně taky filtrační brýle, kamerové lupy a počítačové programy. 

Pomáháme studentům ve škole i dospělým v práci

Nadace Leontinka přispívá na nákup výpočetní techniky, která žákům a studentům pomáhá při studiu. V minulém roce jsme přispěli například sedmnáctiletému studentovi gymnázia Jakubovi na nový počítač, který mu pomáhá s přípravou do školy. Velmi důležitou pomůckou jsou pro studenty také kamerové lupy, které jim text nejen nazvětšují, ale ty s hlasovým výstupem dokonce i přečtou, a to třeba i v cizím jazyce. V minulých letech jsme přispěli na kamerovou lupu 16letému Lukášovi a 10letému Tomášovi, kteří mají vážné progresivní poškození zraku.

Dalším příkladem konkrétní pomoci je příspěvek na editor braillských dokumentů nebo na licenci speciálního mluvícího programu pro nevidomé Jaws, které Leontinka pomohla pořídit pro organizaci Charita Opava. Programy slouží zrakově hendikepovaným v chráněném zaměstnání a dalším usnadňují přístup k informacím na internetu. 

Program Jaws

Nové auto pro Barunku z rané péče

V roce 2021 jsme ve spolupráci se Střediskem rané péče v Olomouci uspořádali úspěšnou sbírku na nový automobil pro 3letou Barunku s Rettovým syndromem. Děti z rané péče podporujeme také příspěvky na laptopy, na kterých můžou díky speciálním programům pro stimulaci zraku procvičovat své zrakové, ale i motorické dovednosti.

Barunka s Rettovým syndromem

Přispěj Leontince na dobrou věc

I lidi, co špatně vidí nebo nevidí vůbec, můžou zvládnout stejné věci jako my, vidící. Studovat, sportovat nebo hrát na hudební nástroje. Pomůžeme jim spolu?
Chci přispět Leontince