Čeští olympionici a fanoušci vodního slalomu pomáhali pohybem 

Čeští olympionici Lukáš Rohan a Jiří Prskavec pomáhali pohybem 8leté nevidomé Lucince. A i když mají každý síly za tři, nebyli na to naštěstí sami. Kdo všechno usedl za Oranžové kolo Nadace ČEZ a k čemu budou získané penízky sloužit, to si přečti tady dole v mém článku!

Víš, jaký je rozdíl mezi pádlováním a veslováním? Co je to kategorie K1 nebo  C2? A poznáš kajakáře od kanoisty? Všechny tyhle znalosti by se Ti určitě hodily během Světového poháru ve vodním slalomu, který se konal druhý červnový víkend na pražském Trojském kanále. I já jsem tohoto krásného závodu byla součástí a to v neděli, kdy jsme díky Nadaci ČEZ mohli Pomáhat pohybem 8leté nevidomé Lucince.

Zatímco jen kousek od nás zuřily napínavé souboje o tři místa na pařížskou olympiádu v disciplíně Kayak Cross, sváděla své vlastní mini souboje i řada dvojic, které usedly na Oranžová kola. Tak třeba souboj ředitele Českého svazu kanoistů Stanislava Ježka, bývalého reprezentanta ČR ve vodním slalomu, s rozhodčím Zbyňkem Kovářem, nakonec skončil remízou. Do samého konce byl napínavý také souboj našich olympioniků, Lukáše Rohana a Jiřího Prskavce, který nakonec skončil vítězstvím Lukáše. Přiznám se, že jsem mu fandila přeci jen o trošku víc, protože Lukáš je jedním z milých ambasadorů naší nadace. 

Na Oranžových kolech se ale nakonec vystřídaly dokonce všechny generace rodiny Prskavcových. Zahanbit se rozhodně nedala maminka a zároveň už také babička, která ve výsledku předjela mnohé muže. Jiří Prskavec starší jel napínavý souboj s Davidem Lhotou z WPP, který má k vodě i k Leontince hodně blízko. A zašlapat si přišel i Jiříček Prskavec jr. jr., který nebyl stejně jako jeho kamarád za Oranžovým kolem ani vidět.

Velkou radost jsem měla ale také z řady sportovních fanoušků, kteří se v pauze mezi závody zastavili u stanu ČEZ, aby pomáhali pohybem. Někteří z nich na kolo usedli dokonce několikrát - stejně jako moji kamarádi, slabozrací sportovci Roman Hnát a Michal Novák, kteří přijeli Lucinku podpořit a také si zafandit. Své cenné koruny nám na pomyslný účet přidali dokonce i účastníci až z dalekého Japonska, kterým se velmi zalíbila myšlenka, pomáhat pohybem.

A já se jim vůbec nedivím. Tento projekt totiž od svého založení v roce 2015 pomohl několika tisícům projektů k úspěšné realizaci. Dnes pomocí této aplikace pomáhá skoro tři čtvrtě milionu uživatelů - a další stovky se k nim přidávají během různých akcí, jako byla tato, kdy mohou v reálném čase vysportovat cenné koruny pro důležité projekty.

Já díky EPP Pomáhej pohybem budu moci podpořit pravidelné neurorehabilitace pro osmiletou nevidomou holčičku Lucinku, která statečně bojuje s vážným zdravotním hendikepem. Její úžasní rodiče s Lucinkou absolvují různé terapie a (neuro)rehabilitace s nadějí, že se zdravotní stav Lucinky bude pomalu, ale jistě zlepšovat. A já jim v tom budu moc držet palce! 

Teď Ti ještě prozradím, kolik se nám podařilo v Tróji díky všem úžasným malým i velkým fanouškům vodního slalomu pro Lucinku "vydělat": je to úžasná částka 50 360 korun! Děkujeme vám všem - a děkujeme také Nadaci ČEZ za tento krásný projekt, díky kterému může pomáhat opravdu každý z nás! ❤

donate